jak się z nią obchodzić

 

Podłoga w koralach

Lubię ten element zaskoczenia, kiedy oznajmiam klientkom, że moja biżuteria jest robiona szydełkiem. Tak właśnie – bransoletki i naszyjniki są dzianiną. I tak jak dzianina są trochę rozciągliwe. Bransolety mimo że dość ścisłe dają się lekko rozszerzyć przed założeniem i swobodnie można w nie wciskać ręce – przy tych na prawdę szerokich nawet trzeba użyć trochę mocy…

FAQ: ile czasu zajmuje ci zrobienie bransoletki lub naszyjnika?
Nie zliczę ile razy odpowiadałam na to pytanie, ale odpowiedź jest zawsze jedna: RÓŻNIE…
Czasem kiedy dorwę odpowiedni zestaw korali i wiem od razu co z nich zrobić wtedy zostaje „tylko” ponawlekać i posupłać. Samo tworzenie zajmuje zazwyczaj kilka godzin. Są jednak takie sztuki, które „dojrzewają” nawet kilka miesięcy. Mam całe mnóstwo pojemniczków w których odkładam i grupuję koraliki żeby się nawzajem poznały i polubiły. Można więc powiedzieć, że pomysły się u mnie hodują.

FAQ: jak pielęgnować tę biżuterię?
To o czym trzeba pamiętać, to żeby nie spryskiwać jej perfumami. Jeśli perfumy – to przed nałożeniem naszyjnika czy bransolety, nigdy na nią bezpośrednio. Niektóre używane przeze mnie koraliki (niestety nigdy nie jestem w stanie określić które) potrafią się pod wpływem perfum odbarwić.
Nie należy ich również przez długi czas trzymać na słońcu lub pod lampą. Mam tu na myśli na prawdę długi czas, czyli na przykład miesiąc bez przerwy. Zdarzyło mi się że porzuciłam bransoletkę na na parapecie i trochę wyblakł drut z którego została zrobiona. Skarby powinny być przechowywane w ukryciu…
Trzeba je także chronić przed grawitacją. Do wielu moich bransolet i naszyjników używam szkła weneckiego, dlatego że je uwielbiam. Jak wszystkim powszechnie wiadomo szkłem nie da się grać w koszykówkę, innym surowcom także spadanie na podłogę nie służy.

FAQ: co robić jeśli kłuje mnie wystający drucik?
Przewlec go na prawą stronę. Czymś. Szydełkiem, szczypczykami, paznokciami, czymkolwiek. Niech sterczy na zewnątrz. Zazwyczaj zostawiam im dłuższe ogonki zakańczając robotę właśnie po to, żeby móc nim trochę pomanipulować gdyby się zawinął.

Pozdrawiam serdecznie,

Joanna Kępińska

projektantka biżuterii HERSTORY

Komentarz wpisz tutaj: